Hlas

Objev svůj vnitřní hlas na hlasových dílnách

Otevření těla a hlasu k sebepoznání
aneb
pozvi hloubku svého hlasu až do rozeznění těla

Hlas, zvuk, zpěv je tvůrčí proces, nástroj k léčení, duchovní zkušenost i umění a schopnost vyjádřit sebe samu. Zpívat spontánně, vyjádřit zpěvem to, co uvnitř prožíváme a odhalit svou duši.

Rozeznít a prozkoumat vibraci tvého hlasu můžeme společně. Našimi pomocníci pro zkoumání hlasu bude dech a pohyb. S volným a spontánním, vědomým a přirozeným pohybem těla přichází jasný a rozmanitý hlas, který otvírá, tvoří, uvolňuje a léčí. Otvírá umění k naslouchání. Nabízí další krok k celistvosti.

Má cesta k objevení svého vnitřního hlasu

Vše co žiji každým dnem, otevírá, prohlubuje a mění (transformuje) můj život.
Do výcviku jsem nastoupila se silným pocitem, ano tudy se chci teď vydat, za velkou zvědavostí k mému hlasu, který byl v dětství potlačován. Hlas byl doposud pro mne neprobádanou částí mého těla. Přicházely strachy, ostych, hněv, zlost, ale i krása, jemnost a laskavost. Jsem za své rozhodnutí, projít si dvouletým výcvikem „Odhaleného hlasu“ nesmírně vděčná.

Během výcviku mi postupně docházelo, jak silný je tento nástroj, náš HLAS, ZVUK, TÓN, VIBRACE. Zvuk je zdroj otevření. Kam až se můžeme dostat do hloubky našeho těla, naší mysli a našich emocí. V rozeznění k celistvosti.

Zajímavé pro mne byl poznatek, že vše co se odehrálo na výcviku se transformovalo do mého běžného života. Jak osobního tak i profesního. Vždy před dalším modulem přicházelo uvědomění, jak práce s předešlou čakrou se vyjasňovala a prohlubovala.
Asi nejsilnějším prožitkem byla oblast hrudníku, třetí čakry, kdy jsem si sáhla opravdu na sílu svého hlasu, na sílu svých hranic. Silný a bolavý zážitek byl u mého prvního porodu, kdy jsem se bála zařvat, když jsem otvírala cestu svému synovi na svět. Pevně věřím, že bez přípravy, prožitků a prozkoumání hlasu první a druhé čakry by nebyl můj objev tak silný a účinnější. Vše se propisovalo do vnímání k sobě samé, do vyjadřování se a komunikace s okolím. Umím si zařvat, umím si říct, když potřebuji.

Proč právě cesta hlasu?

Těší mě zkoumání vztahů mezi fyzickými strukturami těla a jeho pohybů ve spojitosti s vibrací hlasu.
Velkou inspirací je nám příroda. Přirozenost, divokost, spontánnost. Pobyt v přírodě, v lese, ve vodě, na slunci, v klidu a tichu.

Téma, které nyní zkoumám – BOLEST

Bolest či zranění, které je vyjádřena omezením v životě. Jsem s tím. Nevyživuji její přítomnost tím, že o ní mluvím s každým, nelituju se, nevyživuji oběť, neřeším co a čím byla bolest způsobená. Využívám svých zdrojů, přírody, vody, slunce, země, využívám svého doteku nebo požádám svého bližšího, využívám hlas pro uchopení emocí, které jsou zadržovány v těle. Emoce mohou být velmi staré, které se zrovna v tuto chvíli projevují právě tou bolestí v těla. Není potřeba tomu porozumět, ale propouštět.

Využiji dech, pohyb, tanec, hlas. Nejen jednou, vícekrát, než vše odezní a já se cítím svobodná, opět v sobě. Bolest může být vrstvená, jak na fyzické tak i mentální úrovni.
Na místo, odkud vzchází bolest nekladu až takovou pozornost. Důležité jsou pro mne ostatní části těla, kterými mohu bolavé místo podpořit, dechem, pohybem, hlasem. Např. když mě bolí krční páteř, zaměřím se na tu nejspodnější část páteře (někdy i chodidla), kterou rozhýbu, rozzvučím, tak abych podpořila tu část nahoře.

To vše využiji pro návrat zpět k sobě, k sobě domů.
Hlas je pro mne teď dalším nástrojem, jak se mohu k sobě více přiblížit.
Jak se pochopit, přijmout, a rozvíjet.

Pomocí otevření se svému hlasu otevíráš další možnost cesty poznání sebe samu, svých hranic, od uvolnění k blaženosti.

Ráda tě podpořím potkat se se svým hlasem.
Setkání a společné zvučení není nijak časem omezené. Je to cesta poznání. Lze se domluvit osobně.

Cena 900 Kč/hod.

VOICING certifikát Marta Foudová

Najděte cestu k sobě

Ráda vás nasměruji a podpořím.

Můžeme se potkat v Litoměřicích

Marta Foudová