Vědomý a přirozený pohyb

Naší přirozeností je hýbat se

Jak najdu oporu a ukotvím chodidla, zapojím střed těla a svobodně se nadechnu?
Jak se spojit se středem svého těla, o co se v těle mohu opřít?
Jak to vše mohu zapojit a použít ve svém běžném životě tak abych tělu neubližovala ale naopak podpořila?

„To hlavní se neděje na lekcích, ale ve vašem běžným životě“

Odpovědi na tyto otázky, skrze vnímání svého těla a jeho pohybů si můžete vyzkoušet na mých lekcí. Plně důvěřuji svému tělu a jeho vedení, zkoumám, hledám, vnímám jak se co nejlépe a přirozeně pohybovat. Jak své tělo používat při péči o druhé, kdy a jakým způsobem tělu dopřát odpočinek a regeneraci. Jak podpořit chůzi na boso, jak si zvědomit oporu svého těla vůči gravoitaci.

Když použiju slovo přirozený, tak si asi řeknete: „ když mé tělo je přirozené, tak se přeci bude i tak pohybovat“. Ano, pouze v případě, že nesedíte 8 hod. denně u počítače, nebo nestrávíte celé dny v autě, nebo nevěnujete převážně svého času a energie na péči o druhé jakýmkoli způsobem. Tělo si během života nastřádá různé pohybové návyky, vzorce chování, na které tělo reaguje jeho nerovnováhou, tuhnutím a únavou. Než jen cvičit na podložce, věřím na vnímavost k vlastnímu tělu ve všedních dnech, na pozorné shýbání se pro věci na zemi, jakým způsobem nazout případně zavázat boty, na rovný postoj při vaření či tlačení kočárku, na vyvážený sed při práci u PC, mohla bych dále pokračovat.

Tělo bylo stvořeno pro pohyb! Přirozený pohyb – chůze venku v přírodě, na světle, na slunci a pokud možno bosky.
Bez telefonu, bez zbytečného mluvení, prostě jen tak být v přítomnosti s okolím.

Pokud to nejde jinak a můj všední den je u PC, v uzavřeném prostoru, tak si najdu způsob jak kompenzovat během dne sezení na židli pohybem, protažením se, vyjít ven, správně sedět.

Zkoumání pohybů těla se stalo mým žitím – proto jsem tuto znalost začala předávat dál. Nabízím lidem možnost si to společně vyzkoušet. Tak fascinující a nekončící cestu zkoumání.

Když se budeš chtít zapojit a více zkoumat

Lekce jsou otevřené pro každého (bez rozdílu věku váhy a pohlaví), s jakýmkoli stupněm pokročilosti i zdravotním omezením, protože si každý sám za sebe určuje intenzitu a zapojení. Nabízím různé možnosti pohybů, nic nenutím, nikam nic netlačím. Kdo chce zkoumat a poznat své tělo více do hloubky, zkoumat jeho pohyby, souvislosti a návaznosti, kdo touží po hlubším zkoumání uvolnění, protáhnutí a posílení těla, našeho chrámu se zaměřením detailně jednou na chodidla, jindy na kyčle, jed tu správně.

Najdeme společně cestu, jakým způsobem zažité přirozené pohyby těla využít v běžném životě. Tak abychom nahradili staré návykové vzorce pohybů těla za nové, není potřeba pouze podložky na cvičení.

Již několik let jsem procházela a také studovala jógu, předávala jsem lekce pilatesu a prošla dalšími směry pohybů těla. Nyní z nich používám prvky a vystavěla jsem vlastní lekce přirozeného pohybu. V lekcích nejde o sestavy a pozice, spíš jde o intuitivní pohyb s prostorem na zkoumání ve vlastním těle.

Umění pozornosti aneb intuitivní pohyb

  • s prvky jógy
  • s principy rolfterapie
  • umění dechu

„Darujme pozornost a péči svému tělu, vnímejme a následujme jeho pohyby, rozpoznejme jeho sounáležitost a splynutí“

Skupinové lekce probíhají v příjemných prostorách malého studia v Zítkově ulici č.9,
2. patro, v Litoměřicích

Ve dnech:
pondělí od 18.00 – 19.30 hod.
čtvrtek od 18.00 – 19.30 hod.
pátek od 8.15 – 9.30 hod.

Cena lekce 200 Kč

Požaduji měsíční předplatné, vždy na začátku měsíce.

V případě, že se lekce nemůžete zúčastnit, máte možnost využít nahrády v jiný den.

Nabízím možnost individuálních lekcí dle osobní domluvy cena lekce 900 Kč / 90 min.

Vědomý pohyb promlouvá

„ Martičko, včerejší soustředění se na podporu beder a zad, na propojení od chodidel přes pánev, záda, krk, hlava…to bylo zas skvělé potrénování…mezer a možností v těle. Uvolnilo se mi místo v kyčli, v třísle, co vnímám a vím oněm, který se asi nesprávným protahováním…přetěžováním a nesprávným držením těla a tím přetěžováním pravé kyčle…ozývá. Díky za tebe, za naše setkání…s těli…i zvučení přispělo k uvolnění. Máš dar co žiješ a jednoduše šíříš. Jsem vděčná. Děkuji.“

Andrejka, 50 let

„Rolfterapie a cvičení s tebou se krásně doplňují a posunují mě fyzicky a psychicky dál. Při cvičení nás krásně slovně vedeš, opravuješ akorát, vyhovuje mi i menší počet žen, které jsou ale stejně naladěné, což je bonus a zvyšuje pozitivní energii, kterou ze cvičení mám. Cviky si postupně zařazuji do svých domácích sestav a snažím se na sebe netlačit. Po každém cvičení mám tělo protažené, ale vnímám to komplexně, včetně prostoru, vůní, kartiček, světel atd. Všechny aktivity si s tebou užívám, tady a teď, nechávám je na sebe působit a v myšlenkách se jich zpětně dotknu. Mívám problém s prováděním některých mikropohybů, ale to chce čas a vnímavost. Také někdy na začátku cvičení mívám maličko problém se soustředěním, protože se těším na pohyb, jakýkoliv. Ale vím to o sobě a klidním se, dech zabere vždy. Oceňuji pestrost cviků ale i opakování, vracení se k pohybům, co už známe, ale také je můžeme provádět lepe a lépe. Děkuji ti za všechny tyhle dary a čas strávený s tebou, s láskou a objetím.“

Eva, 65 let

Najděte cestu k sobě

Ráda vás nasměruji a podpořím.

Můžeme se potkat v Litoměřicích

Marta Foudová